»Veliko podjetij se zateka tudi k alternativnim virom energije, vendar so tudi ti postopki dolgotrajni.«
»Denar se porablja samo za podporo jedrski energiji. Država bi morala podpreti tudi tiste, ki zagovarjajo drugačno pot.«
»Zagotavljamo velika sredstva podjetjem, ki vlagajo v razvoj obnovljivih virov energije.«
»Plin trošimo racionalno, namesto zemeljskega plina pa lahko uporabljamo druge vire energije.«
»Kriza je pokazala, da elektrika in druga energija niso samoumevni. Zavedanje o skrbni rabi, samooskrbi in ne nazadnje nujnosti sprejemanja tudi odločitev, ki jih je lažje odlašati, sicer narašča, a nikakor ni dovolj za izpeljavo zelenega prehoda. Še več je treba ozaveščati in spodbujati rabo zelenih virov, zelenih načinov obnašanja in tehnologij. Prav tako je treba najti tudi druge vire za financiranje energetskega prehoda, poleg rastočih postavk na računih energetskih porabnikov.«
»Zagotoviti je treba večjo povezljivost omrežij, pametno polnjenje in predvsem polnjenje s čistimi viri energije. EU bo podpiral te naložbe.«
»Jedrska energija je po vseh statistikah daleč najvarnejši vir energije, če gledamo velike vire energije, vsi drugi so zahtevali dosti več žrtev.«
»Do leta 2030 želimo proizvesti več kot 100 teravatnih ur električne energije, pri čemer bi 70 odstotkov energije izviralo iz obnovljivih virov.«
»Vnaprej se pozanimati, od kod lahko uvozimo elektriko ali dodaten plin, nafto, ki ju bomo kurili v Brestanici, in podobno. Mislim, da bi bilo treba te scenarije pripraviti vnaprej, in to čim prej.«
»V tem zakonu je veliko prisile in zelo malo oziroma skoraj nič govora o alternativnih možnostih, kot so hidroelektrarne ter jedrska in geotermalna energija.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju